SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Skålfat 7843280
nr 784 3280
Skålfat
Tenn, 1823, diameter: 35
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 oktober 2012
kl 19:21:45
500 kr
600 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn